Yurtdışında Sertifika & Diploma

Kısa Dönem Sertifika ve Diploma programlarını genelde farklı bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler tercih eder. Katılımcı kısa zamanda yeni bir kariyer edinirken, aynı zamanda yabancı dilini geliştirip yabancı bir şirkette stajını da yapabilir. 

Yurtdışında eğitim maliyetleri yüksektir ve lisans eğitimi için en az 3 yıl, yüksek lisans eğitimi için en az 1 yıla ihtiyaç vardır.  Bu nedenle birçok kişi, yurtdışında kısa dönem sertifika veya diploma programlarına ilgi göstermektedir. Bu kurslar, en az 4 hafta olup en çok 1 yıla kadar uzayabilir. Ayrıca birçok okul sertifika programı sonrası bir şirkette staj olanağı sağladığı için kısa bir dönemde katılımcı yeteneklerini geliştirip iş yaşamına atılabilir ve kariyerinde hızla yükselebilir. 
 
Bu programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Eğer öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise en az 3 ay önden İngilizce kursu takip etmek zorundadır. Ayrıca İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilmeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar.  Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder. 
 
Ne Tür Mesleki Sertifika ve Diploma Programları Yapabilirsiniz?
 
Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Dijital Görüntüleme, Web Yayıncılığı, Seyahat, Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma, Lojistik...