Kabul Koşulları

Yabancı öğrencilerin Çin'de üniversitelere girmek için gerekli diplomaya ve belli bir Çince seviyesine sahip olmaları gerekirken, bazı üniversiteler için giriş sınavı da talep edilmektedir. 1 yıllık Çince eğitim alan bir öğrenci HSK (üniversite giriş sınavı) sınavından rahatlıkla geçebilir. HSK testi kişinin Çince bildiğini ve oldukça yeterli olduğunu kanıtlar. Ayrıca bu sınavı vermiş olmak, Çin devlet üniversitelerine giriş için ön şart olarak istenir. 

Çince dil kursları, başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar her seviyede verilir. Genelde Çince için en az 6 aylık bir süre tavsiye edilir ancak ideal olan süre bir akademik yıldır.

HSK Sınav Kursları Hakkında bilgi www.chinaeducenter.com

Çin'de master programları İngilizce ve Çince olarak verilmektedir. Çince master programlarına katılabilmek için aranan tek şart yeterli dil seviyesidir. İngilizce master programları için ise bölüme göre değişmekle birlikte GMAT (Lisansüstü Kabul Sınavından) veya dengi sınavlardan yeterli puanı almak gerekmektedir.

Çin’in önde gelen ve dünya akademik çevrelerinde büyük saygınlığı olan Pekin, Tsinghau, Fudan veya Zhejiang Üniversitelerine giriş, gerek lisans gerekse yüksek lisans programları için zordur. Bu üniversitelere başvurmak isteyenlerin akademik başarılarının çok iyi bir düzeyde olması gerekir.

<< Geri