Yeni Zelanda

Yeni Zelanda muhteşem doğası, misafirperver insanları ve sakin hayat tarzıyla son yıllarda İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler açısından oldukça popüler bir konumuna geldi. Yağmur ormanları ve ülkenin sembolü haline gelen kiwi kuşuyla tanınan Yeni Zelanda, ulusal parkları tropikal iklimi, gelişen ekonomisi ve yabancı öğrencilere sunduğu ileri seviyedeki eğitim kalitesiyle İngilizceyi konuşulan bir ülkede öğrenmek isteyen öğrenciler için oldukça cazip görünmekte.

Sıcakkanlı insanların ülkesi Yeni Zelanda, küçük bir ülke olmasına rağmen, sınırları içerisinde inanılmaz yeşillikler içindeki doğa harikası yerlerden, volkanik çöl arazilerine, muhteşem sahillerinden karlarla kaplı dağlara kadar zengin bir coğrafi çeşitliliğe sahiptir. Avrupa kültürüne sahip olan ve parlamenter demokrasiyle yönetilen Yeni Zelanda’nın nüfusu, 3.8 milyondur. Bu nüfusun % 75'i, adanın kuzeyinde yaşar. Yeni Zelanda'da konuşulan resmi dil, İngilizce ve Maori dilidir. 

Yeni Zelanda, Japonya veya İngiltere ile yaklaşık aynı büyüklüktedir, ama nüfusu sadece 4 milyondur. Bu durum her bireye kendi başarısını yakalaması için bir dolu alan ve şans yaratır. Daha küçük kentler, daha az mevcutlu sınıflar ve hayata daha rahat bir bakış, tüm ülkeyi deneyimlemesi yönünde öğrenci için avantajdır.

Neden Yeni Zelanda'da Eğitim?
Kabul Koşulları
Eğitim ve Yaşam Maliyeti
Yeni Zelanda Üniversiteleri