Neden Malta'da Eğitim?

35 lisanslı dil kursunun ve 1 üniversitenin (University of Malta) bulunduğu adanın nüfusu 381.600’dür. Her yıl adaya 30.000 öğrenci gelmektedir. Öğrencilere, okullar tarafından dil kursuyla birlikte ilgi alanlarına göre özel kurslardan ata binmeye kadar birçok aktivite düzenlenmektedir.

Dil okulları 16 yaş üstü öğrencilere Genel İngilizce, İş İngilizcesi, TOEFL, IELTS ve Cambridge Sınavlarına Hazırlık kursları, başlangıç seviyesindekiler için birebir İngilizce programları ve yöneticiler için Executive İngilizce kursları sunarlar. 16 yaş altı öğrenciler için yaz kampları bulunmaktadır.

Haftada 15/20/25/30 saatlik dersler, deneyimli İngilizce öğretmenleri eşliğinde 6- 8-12 kişilik sınıflarda izlenir. Tüm yıl süren programlara özellikle kış aylarında katıldığınızda düşük sezon fiyatlarından yararlanabilir ve ılıman Akdeniz ikliminin sunduğu güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Malta, Türkiye'den gelen öğrencilere, Ocak 2003 tarihinden itibaren vize uygulamaya başladı. Malta’nın Avrupa Birliği'ne 2004 yılında tam üye olması, Malta vizesini 2007 yılına kadar olumsuz etkilememiştir. Ancak 2007 yılında itibaren Schengen vizesi uygulamaya başlamıştır.

<< Geri