Kabul Koşulları

Üniversite öncesi eğitimden lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki eğitimlere Malezya, uluslararası öğrencilere yönelik geçiş programlarıyla bir dizi alternatif program sunar. Mesela bir öğrenci Malezya'da lisans ve lisansüstü eğitim seçebileceği gibi uluslararası üniversitelerin Malezya kampüslerinde öğrenim görmeyi de seçebilir. Bu kampüslerdeki eğitimle ilgili ülkenin lisans diplomasını alıp o ülkede eğitimine devam edebilir. 

Son durumda Malezya'da kampüsü olan üniversiteler içinde Monash University, Curtin University, University of Nottingham, Swinburn University of Technology ve Newcastle University yer almaktadır. Bu şekilde öğrenciler, Malezya'da eğitim alıp İngiltere veya Avustralya diplomasına hak kazanabilmekteler. 

Üniversiteler tarafından sunulan İngilizce programlara kabul edilmek için İngilizce yeterlilik belgesi sunmak gerekir (TOEFL iBT 80 ve üzeri veya IELTS 6.0 ve üzeri). Eğer İngilizceniz yeterli değilse o zaman üniversitenin hazırlık okuluna kayıt yaptırılabilir. 

<< Geri