Hakkımızda

content image

OXFORD  HOUSE YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Oxford House International

Oxford Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 10 yıldır Türkiye’de eğitim sektöründe önemli bir rol oynayan ve her yıl yaklaşık 4.000 öğrenciye İngilizce eğitimi veren Oxford House College Grubu’nun şemsiyesi altında  bir kurumdur. Kurumumuz,  İngiltere, Kanada, ABD, Avustralya ve Avrupa’nın yer aldığı dünya genelindeki üniversitelere lisans, yüksek lisans ve dil eğitimi için öğrenci yerleştirmektedir.

Oxford House College, Türk öğrenci ve yetişkinlerini ihtiyaç ve bütçelerin en uygun yurtdışı eğitim ve staj programlarına yerleştirilir ve yurtiçinde yapmış oldukları hazırlık eğitimi sonrası yurtdışında yapacakları eğitim ve staj programları sayesinde küresel iş yaşamının beklentilerini karşılayabilecek seviyede dil, mesleki bilgi ve farklı dünya kültürlerini tanıma olanağı elde etmelerini sağlar. 

Oxford House College, Türkiye’de İngilizce eğitimi yapmanın çok büyük önemi olduğunu kabul eder ve öğrencilerine kaliteli İngilizce eğitim programlarını, uygun eğitim ücretleriyle sağlar. Özellikle, yurtiçinde çalışan yada eğitim yapan kişilerin aynı zamanda dil eğitimlerini yapmalarının önemini kavrayan Oxford House College, tüm öğrenci ve çalışanların Türkiye’de İngilizce dil eğitimine zaman ayırmalarını tavsiye eder.

Oxford House College, İngilizce dilinin, diğer dillerde olduğu gibi, çok iyi bir seviyeye gelebilmesi (Advanced or Proficency), öğrencinin farklı kültür ve ülkeleri tanıması, ve mesleki görgü ve bilgisini artırması için mutlaka yurtdışında bir süre eğitim veya staj yaparak zaman geçirilmesinin önemini kabul eder. Bu gerçekliğin ışığında, öğrencilerine sadece İngilizce eğitimi vermez; onlara dünyanın kapılarını açar.

İngilizce Öğretiyoruz…

Dünyanın Kapılarını Açıyoruz….

Yukarıdaki Misyon doğrultusunda, Oxford House College İstanbul’da eğitim alan öğrencilerimizi aşağıdaki yurtdışı eğitim programları konusunda ciddi bir danışmanlık hizmeti vermekte ve öğrencilerini ihtiyaç ve bütçeleri doğrultusunda en uygun eğitim ve staj programlarına yönlendirmektedir.

Oxford House Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın kurucuları, yurtdışı eğitim alanında Türk öğrencilere hizmet sunmada 15 yılı aşkın tecrübeye sahipler. OIEA Eğitim Danışmanları üniversite yerleştirme danışmanlığında uzmandırlar.

Yurtdışı Eğitim Hizmetlerimiz:

          ·  Üniversite Hazırlık Programları
          ·  Yüksek Lisans/MBA Hazırlık
          ·  Lisans ve Yüksek Lisans Programları
          ·  2-Yıllık Üniversiteler ve TAFE Meslek Okulları
          ·  GMAT, SAT, GRE, IELTS ve TOEFL Hazırlık Kursları
          ·  Üniversite Transfer Programları
          ·  Profesyonellere Yönelik Programlar
          ·  Sertifika ve Diploma Programları
          ·  Dil Kursları 
          ·  Work and Travel & Work and Study 
          ·  Burslu Eğitim fırsatı
          ·  Önce Türkiye Sonra Yurtdışı Programı