Eğitim ve Yaşam Maliyeti

Kanada okulları, uluslararası öğrencilere makul eğitim ücretleriyle kaliteli eğitim sunmaları açısından öne çıkmaktadır. Yaşam maliyetinin düşüklüğü, hayat standardının yüksek olması, doğal güzelliklerin büyüleyiciliği, suç oranının düşük olması gibi nedenlerden dolayı Birleşmiş Milletlerce dünyanın yaşanabilir en iyi ülkesi unvanını almıştır. 

Kanada'daki eğitim ve yaşam masrafları ABD, İngiltere, Fransa veya Avustralya'ya kıyasla daha ucuzdur. Ortalama olarak eğitim ve diğer giderler için harcanan miktar bu ülkelerde harcananın yarısıdır.

Kanada’da uluslararası öğrenciler eğitim süresince haftada 10 saat, tatillerde ise tam zamanlı çalışmaları mümkündür; ancak resmi kurumlardan izin almaları gerekir. Yüksek lisans öğrencilerinin okul bittikten sonra da 1 yıl süre ile çalışmalarına izin verilir.

Yüksek lisans ve doktora öğrenimi için üniversitelere başvuran, İngilizce, akademik durum, referanslar ve test sonuçları bakımından çok üstün nitelikli öğrencilerin üniversitelerden öğretim ve araştırma asistanlığı sağlanarak öğrenim ve geçimlerini finanse etmeleri de mümkündür.

<< Geri