Yurtdışı Eğitimde Yükselen Bir Marka: İrlanda

content image

İrlanda’nın dünya genelinde isim yapmış yüksek kaliteli eğitimi, sağlam bir mükemmeliyet anlayışı üzerine kurulmuştur. İrlanda, bozulmamış doğasıyla, çağdaş modern kentleri, tarihi kent manzaralarını zengin doğal ortamlarla bir araya getiren çok güzel bir ada ülkesidir. Arkadaş canlısı olmakla isim yapmış, güvenli ve İngilizce konuşan ülke, dünyanın her yerinden gelen öğrencileri en sıcak bir şekilde karşılamaktadır.

1. Arkadaş canlısı ve güvenli bir ülke

Bunu söyleyen yalnızca biz değiliz. İrlanda, Lonely Planet tarafından yapılan oylamayla 2008 ve 2010 yıllarında dünyanın en arkadaş canlısı ülkesi olarak seçildi ve 2009 Küresel Barış Endeksi’nde 12’nci sırada yer aldı. Eşi benzeri görülmemiş mizah anlayışıyla birlikte misafirperver doğası, İrlanda’daki yaşamı unutulmaz bir deneyim haline getirir. Adanın çok çeşitli olan doğası, tırmanma, su sporları ve top ve takım sporlarının hepsi gibi birçok açık hava etkinliği için idealdir.

2. İngilizce konuşan bir ülke

İngilizce konuşan bir ülke olan İrlanda, özellikle komşusu İngiltere ve ABD gibi İngilizce konuşan dünya ile yakın kültürel, ekonomik ve eğitim bağlarına sahiptir.

3. Uluslararası çapta kabul gören diplomalar ve kredili ders seçenekleri

İrlanda diplomaları, dünya genelinde mükemmelliği açısından kabul görür. Öğrenciler, oldukça saygı gören işletme okulları, mükemmel bilimsel ve teknoloji merkezleri kadar isim yapmış dil, sosyal bilimler ve edebiyat fakültelerinde geniş bir yelpazede sunulan programlar arasında tercihte bulunabilirler.

4. Destekleyici öğrenme ortamları

Kendini öğrencilere adamış uluslararası ofisler, İrlanda’daki zamanları süresince öğrencileri tam anlamıyla desteklemek için akademik, idari ve uzman görevlilerle yakın çalışırlar. Bu destekleyici yapılar yoluyla öğrenciler bilgiye, tesislere, hizmetlere ve çalışanlara doğrudan erişebilirler.

5. Yenilikçi ve yaratıcı kültür

İrlanda, dünyaya öncülük eden yenilikçi geçmişi ile zengin kültürel mirası olan bir ülkedir. Oscar Wilde’ın fantezilerinden kalıpları yıkan James Joyce’a, çığır açıcı kuantum fizikçisi John Bell’den Nobel Ödüllü Ernest Walton’a İrlanda’nın eşsiz yenilikçi ve yaratıcı kültürü, İrlanda deneyiminin bütünleyici bir parçasıdır.

6. Fark yaratan mezunlar

İrlanda’nın mezunları kendi alanlarında fark yaratan, bulundukları topluluklarda lider ve tüm dünyada mükemmeliyetçiliğin elçileridir. Kazanılan diplomalar ve İrlanda’da kurulan bağlantılar, başarıya götüren bir pasaporttur.

7. İrlanda’nın önde gelen küresel firmaları

Başarıyı yakalamak için becerikli, eğitimli ve yüksek kapasiteli bir işgücü ihtiyacı içinde olan firmalar İrlanda’yı tercih ediyorlar. İrlanda, aralarında Google, Facebook, Pfizer, Apple, Intel’in yer aldığı birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır, tüm bu küresel firmalar İrlanda’yı Avrupa’daki üsleri olarak seçiyorlar.

Potansiyellerini gerçekleştirmek için İrlanda’yı seçen, giderek artan sayıdaki uluslararası öğrenciler arasına siz de katılmak istiyorsanız ilk adımı atın. Geleceğiniz İrlanda'da...

Daha detaylı bilgiler için faydalanabileceğiniz linkler: