Malta‘da İngilizce

content image

Ekonomik, Kaliteli, Eğlenceli

50 civarında lisanslı dil okulunun bulunduğu ada’da nüfus  yaklaşık 400,000’dir. Her yıl adaya 50.000 öğrenci gelmektedir. En çok Almanya ,İsviçre, İsveç, Rusya, Fransa, İtalya, Japonya, Kore  ve Türkiye gibi ülkelerden öğrenci Malta’yı tercih eder..

1996 yılında Eğitim Bakanlığı bütün dil kurslarını denetimi altına almış ve lisans verme yetkisine sahip olmuştur. Avrupalı öğrencilerin çokça bulunduğu ülkede Türk  öğrenci sayısı giderek artmaktadır.

Malta son yıllarda özellikle yaz aylarında tercih edilen bir destinasyon olmuştur. En çokİtalyan, Alman, İsviçre, Japon ve Türk öğrencilerin tercih ettiği Malta’da 50 civarında İngilizce dil kursu bulunmaktadır. Ülke küçük bir adadır. 2 saatlik bir araba seyahatı ile tüm adanın çevresi gezilebilir. Dil okulları özellikle St Julians ve Sliema bölgesinde bulunmaktadır. Yaz aylarında fiyatların yükseldiği ancak diğer dönemlerde çok ekonomik kursların olduğu ülkedeİngilizce resmi dildir. İngilizce dil kursları birliği resmi sitesi www.feltom.com sitesinden okullara ulaşabilir.

Diğer ülkelere göre daha ekonomik kurs seçenekleri bulunan adada ortalama fiyat 2 haftalık kurs ücreti için 350 Euro, 2 hafta aile yanında konaklama ücreti 220 Euro, iki hafta yurt konaklaması için ise 200 Euro’dır.

İngilizce Programlarının içeriği

Malta okullarında 16 yaş üstü öğrencilere Genel İngilizce, Ticari İngilizce, TOEFL IBT ,IELTS ve CAMBRIDGE Sınavlarına Hazırlık kursları, başlangıç seviyesindekiler için birebir İngilizce programları ve yöneticiler için özel İngilizce kursları sunarlar. 16 yaş altı öğrenciler için yaz kampları bulunmaktadır.

Her Yaşa Uygun Programlar

Malta’da Yıl boyu devam eden İngilizce kurslarına başvurabilmek için, alt yaş sınırı 
16'dır. Bazı okullar 18 yaş altını kabul etmiyorlar. Ticari İngilizce 
programlarında alt yaş sınırı 21'e kadar çıkabilmektedir. Öğrenmenin yaşı 
olmadığına göre üst yaş sınırı yok.  Yaz döneminde ise, bazı okullar 12-16 
yaş dönemine yönelik  yaz kursları düzenliyorlar.

Başvuru Zamanı

Malta’da vize işlemlerin sorunsuz yetişebilmesi için önerimiz kurs başlangıç tarihinizden en az 6-8 hafta önce başvurmanızdır. Böylece gerek kayıt işlemleri, uçak rezervasyonu gerekse hazırlıklarınızı yapabilmeniz için yeterli zaman bulabileceksiniz. Yaz aylarında konaklama temininin uzun sürebilmesi sebebiyle 8-10 hafta öncesinden  başvuru yapılmasında fayda bulunmaktadır. Esasen yurtdışı eğitimin söz konusu olduğu her durumda mümkün olduğunca erken başvuruların yapılması tedbirli davranış olacaktır.

Malta Dil Okulları

Chamber college 
Yüzde 30’lar varan özel Türk Öğrenci fiyatları, ekonomik paket programlar

Clubclass Residential Language School 
Malta’nın en ekonomik yurt konaklamaları dil okulu, en fazla öğrencinin olduğu okulda Türk öğrenciler yüzde 30 burslu eğitim yapabilirler.

EC Malta 
Malta’nın en güzel bölgesi St Julians’ın en iyi okulu. Malta’da en fazla yabancı öğrenciye sahip okul. En ekonomik değil ama en kalite. Oxford House öğrencilerin yüzde 10 indirimli

European School of English 
Ekonomik dil kursunun adresi, 24 hafta ve üzeri kayıt olanlara gidiş dönüş uçak bileti

Global Village English Centre Malta 
Malta’nın butik aile dil okulu ortalama fiyatlarla çok az Türk öğrenci vardır. Kaliteli eğitim verir. Özel Türk öğrenci fiyatları Oxford House’a özeldir

inlingua Malta 
Özel Oxford House fiyatları için irtibata geçiniz. Ekonomik ama kaliteli bir okuldur

Institute of English Language Studies 
LAL –Language Lesiure Grubuna ait okul Malta’nın en popüler bölgesi Sliema’da dır. Ortalama fiyatlar ile kaliteli eğitim verilir. Özel fiyatları yüzde 30 indirimlidir.

International House Malta-Gozo 
Malta’nın butik dil okullarından birisidir Türk öğrenciler için özel fiyatları vardır.

Linguatime 
Butik bir dil okuldur. Özel fiyatları için Oxford House danışmanlarıyla görüşün

NSTS-ELI 
Malta’nın en eski İngilizce dil okullarından biridir. Butik bir okuldur

Sprachcaffe Languages PLUS 
Yaz aylarında yoğun olarak tercih edilen bir okuldur. Özel Oxford House fiyatları için danışmanlarımıza başvurunuz.

Dil okullarında yeterli seviyede İngilizce öğrenen öğrencilerimiz ada’nın tek üniversitesi olan Malta Üniversitesinde  lisans veya yüksek lisans yapabilirler.

Malta Üniversitesi

Malta’da ki tek devlet Üniversitesi olan University of Malta’ nın kökeni 1592 yılında kurulmuş olan “Collegium Melitense” okuluna dayanmaktadır. 80 farklı ülkeden 600 den fazla öğrenci tam zamanlı olarak eğitim görmektedir.

Kayıt Şartları

  • Başvuru formu
  • Başvuru ücreti 40 LM
  • Transcript
  • 2 adet referans mektubu
  • Nüfusa kayıt örneği
  • Pasaportun ilk sayfası ve geçerlilik tarihi yazılı sayfasının fotokopileri
  • İngilizce yeterlilik belgesi
  • ÖSS sonuç belgesi

Foundation Programları İçin: 173 Toefl,5,5 Ielts veya First Certificate C

Lisans Programları için: 213 Toefl, 6 İELTS VEYA Advanced Cambridge exam C

Yüksek Lisans Programları için: 280 Toefl,6,5 İELTS, Profiency Cambridge C