Avustralya’da Çalışarak Dil Öğren ve Yüksek Lisans Yap

content image

Avustralya, son yıllarda çok sayıda yabancı öğrenciyi dil, lisans , yüksek büyük bir atılım göstermiştir. Her yıl  2,500 civarı  Türk öğrencinin gittiği  Avustralya İngilizce dil  ve üniversite öğrencilerine çalışma izni veren nadir ülkelerden birisidir.

Avustralya’da öğrenciler haftada 20 saat civarında part-time çalışarak bütçelerine katkı yapabilirler. Avustralya’da tercih edilen şehirler Sidney, Melbourne, Brisbane, Perth gibi büyük ve turistik şehirlerdir. Avustralya’da İngilizce dil eğitimi veren okullar English Australia üyesidirler. 

Avustralya’da dil eğitimi  ve yüksek lisans her geçen yıl daha fazla ilgi görmektedir.  Her ne kadar uzaklık olarak uçak ile 20 saatin üzerinde bir yolculuk sonrası ulaşılsa da ülke yabancı öğrencilere pek çok olanak sunar.

Ülkeye adım atan her yabancı öğrenci ilk günden itibaren yasal part-time çalışma hakkında sahiptir. Haftada 20 saat çalışma hakkı esnasında öğrenci saat ücreti olarak 15-20 AUD para kazanabilir.

Dünyanın genelinde ki en az 100 ülkeden gelen öğrenciler Avustralya`da ELICOS üyesi dil eğitimi kurumlarında İngilizce dil eğitimi almaktadırlar.

 Yabancı öğrencilerin Avustralya`yı seçme nedenlerinden bazıları;

- Güvenlik
- Yaşam masraflarının düşük oluşu
- İngilizce kurslarının yüksek kaliteli olması
- Seyahat fırsatları
- İklim
- Arkadaş canlısı insanlar dolayısıyla pratik yapma şansı
- Eğitim sırasında ve sonrasında çalışma hakkının olması
- Okul ücretlerinin düşük olması
- Konaklama kalitesinin yüksek olması

Son zamanlarda Avustralya içinde en az  100 civarında akredite olmuş ve ELICOS (English Language Intensive Courses for Overseas Students) üyesi özel dil okulu, Tafe veya Üniversite vardır. Full Time ELICOS kursları –haftada 20-25 veya 30 saat-  4 haftadan 48 haftaya kadar devam etmektedir. 1 haftadan 12 haftaya kadar da part time ya da full time tatil kursları turist vizesi ile yapılabilir.

Özel İngilizce Dil Okulları:

Özel İngilizce Dil Kursları özellikle ülkenin Sydney, Melbourne, Perth, Cairns gibi büyük kentlerinin tam merkezinde bulunur. Öğrenci, büyük kentleri ve yaşam tarzını daha rahat tanıyabilir. Bu okullar, üniversitelere oranla daha az öğrenciye sahip olduğu için, öğrencilerine daha yakın ilgi gösterirler. Öğrencilerine her türlü danışmanlık hizmeti verirler. Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Toefl ve IELTS hazırlık kursları gibi pek çok farklı kurs izlenebilir. Özel dil okullarına her hafta veya ay başlanabilir.

Üniversite ve Kolejlere Bağlı Yoğun İngilizce Kursları (ELICOS)

Üniversite kampüslerinde, üniversite tarafından organize edilen ve haftada 23-25 saat arası İngilizce kursunu kapsayan bu programlara özellikle İngilizce kursu sonrası üniversite veya mastır eğitimi planlayan kişiler katılır. Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Üniversiteye Hazırlık İngilizcesi gibi kursların verildiği üniversiteler de öğrenci kampüste konaklayabilir.

Avustralya Dil ve Mesleki Eğitim Okullarımız

AIPE- Australian Institute of Professional Education

www.aipe.edu.au

Sidney’de bulunan okul İngilizce dil, sertifika, diploma ve lisans programları sunmaktadır. Özel bir okul olan AIPE- Australian Institute of Professional Education- hem Avustralya vatandaşlarına hem de uluslararası öğrencilere eğitim vermektedir.

Özellikle İngilizce dil ve mesleki sertifika programları esnası ve sonrasında çalışma olanakları sağlanan okulu ekonomik programlarıyla binlerce yabancı öğrenci tercih etmektedir.

Sidney merkezinde bulunan okulun en popüler programları;

6 ay İngilizce 6 ay mesleki sertifika, veya 6 ay İngilizce 12 ay mesleki diploma programlarıdır.

6 ay İngilizce ve 6 ay mesleki sertifika programının ücreti sadece 8500 Avustralya doları civarındadır. Program ücreti iki taksit halinde ödenebilir.

AIPE sertifika ve diploma programlarından bazıları;

Certificate in Business 6 ay, Certificate in Project Management 6 ay, Certificate in Digital Media 12 ay, Diploma of Software Development, Diploma of Website Development, Diploma of DAtabase Design, Diploma of Travel and Tourism, Diploma of Marketing, Diploma of Human Resources Management, Diploma of Management, Diploma of Information Technology, Diploma of Business, Diploma of Financial Planning, Diploma of Project Management.

Tüm diploma programları 12 ay sürmektedir. Diploma programlarını tamamlayan öğrenciler Avustralya’da en az 1 yıl full-time çalışma başvurusu yapabilirler. Ayrıca akademik olarak lisans veya yüksek lisans programlarına devam etmek isterlerse almış oldukları sertifika veya diploma programlarını kredi olarak saydırabilirler.

AIPE Sertifika ve diploma programlarına direk başvuru yapmak için; IELTS 5.5 veya Toefl IBT 65 seviyede olmak gerekir.

6 ay İngilizce 6 ay sertifika veya 6 ingilizce 12 ay diploma progamlarına katılmak için pre-intermediate seviyede İngilizce yeterlidir.

AIPE programlarına başvuru Oxford House Yurtdışı Eğitim veya Global Vizyon Yurtdışı Eğitim danışmanlıklarında yapılabilir. Danışmanlar öğrencilerin vize işlemlerini tamamlar, konaklama, ulaşım konularında yardımcı olurlar. Ayrıca okul ile beraber öğrenciyi part-time iş olanaklarında bilgilendirirler.

Australian Business School – Brisbane

http://www.abs.qld.edu.au

Brisbane’de bulunan okul uluslararası öğrencilere Business, Marketing, IT gibi alanlarda sertifika ve diploma eğitimi sağlar. Yıllık eğitim ücretlerinin 7,000 Avustralya Doları olduğu okulda öğrenciler eğitimleri esnasında part-time çalışabilirler. Ayrıca, 1 yıllık eğitimini tamamlayan öğrenciler full time çalışma başvurusu yapabilirler.

Okulun Programları;

Diploma in Management
Certificate in Business
Certificate in Digitial Media
Diploma in Digitial Media

Okulun en popüler programı 32 hafta devam eden Diploma in Management  kursudur. Eğitim ücreti 7000 Avustralya dolarıdır. Başvuru için 5.5 IELTS yeterlidir. 18 yaş ve üzeri kişiler başvuru yapabilir.

International House Sydney

http://www.ihsydney.com

International House Sydney, dünyaca ünlü International House okullar zincirinin bir parçasıdır. Dil okulu şehrin tam merkezinde bulunur. Okul, Avustralya Turizm Komisyonu tarafından Sydney'in en iyi İngilizce dil okulu seçilmiştir. IH Sydney, şehrin en büyük TESOL, CELTA İngilizce öğretmen yetiştirme eğitim merkezidir. İngilizce öğretmenleri yetiştiren okul kadrosunda en iyi öğretmenleri barındırır.

Yoğun İngilizce kursları haftada 25 saat olarak verilir. Programlara en az 8 hafta olmak üzere tüm yıl boyunca katılmak mümkündür. Okul, Oxford House öğrencilerine özel burs sağlamakta ve haftalık kurs ücretlerinde indirim vermektedir. 

International House, yoğun İngilizce kursları yanı sıra Cambridge Sınavlarına hazırlık, Üniversite Hazırlık ve İş İngilizcesi kursları vermektedir. 

Okul, Sydney'in merkezinde kaliteli bir okulda ekonomik ücretlerle dil eğitimi yapmak isteyen öğrenci ve yetişkinlere tavsiye edilir. Şehir merkezinde part-time işte çalışarak eğitim yapmak isteyenler için ideal bir okuldur. İngilizce dersleri sabah veya akşam üzeri iki farklı grup ile yapıldığı için çalışan öğrenciye zaman dilimleri uygundur.

Embassy Ces- Sydney, Melbourne, Perth, Brisbane, Cairns

www.embassyces.com

Embassy Ces dil okulları dünyanın en büyük zincir okullarından biridir. Okulun İngiltere ve Amerika yanı sıra Avustralya’da 5 farklı şehirde dil okulları vardır. Sydney okulu şehrin en işlek caddelerinden birisi olan “Oxford Street” üzerinde bulunur. Sydney şehri Avustralya’nın İngiliz Kolonisi geçmişini her açıdan yansıtan bir şehirdir. Londra ve New York karması bir şehir olan Sydney’in bir tarafında Koloni dönemine ait İngiliz tarzı mimari ve yaşam tarzı hakim iken bir başka bölgesinde Amerika tarzı gökdelenlerin ve yaşam tarzının izlerini bulmak mümkündür.

Embassy Ces Sydney okulunda diğer Avustralya Embassy Merkezlerine olduğu gibi genel ve yoğun İngilizce kursları, akademik İngilizce, Akademik Sömestr ve yıl kursları, IELTS hazırlık, İş İngilizcesi, İngilizceve staj, Üniversite hazırlık kursları verilir. Türk öğrencilere normal kurs fiyatları üzerinden yüzde 25’e varan özel indirimler veren Embassy Ces okullarının  Melbourne, Perth, Brisbane ve Cairns merkezleri de en az Sydney kadar popüler merkezlerdir.

Embassy Ces okulları bünyesinde faaliyet gösteren Taylors College, Avustralya’nın en iyi üniversiteleri olan University of Sydney, Monash University ve University of Western Australia’ya hazırlık programları sunar.

Embassy Ces Avustralya’da eğitimin en önemli merkezlerinden  birisi olup herkes için bir programı mevcuttur.

University of Sydney

www.usyd.edu.au/cet

Sydney Üniversitesi Avustralya’nın en iyi 2. üniversitesidir. National University’nin hemen sonrasında gelir sıralamalarda. Üniversite Sydney şehir merkezine 30 dakika yürüme mesafesinde çok büyük bir kampüs içerisindedir. Araştırma üniversitesi olan Sydney üniversitesi son yıllarda kapılarını yabancı öğrencilere daha fazla açmaya başlamıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitiminde çok iyi olanaklar sağlayan üniversitenin yabancı öğrenciler için oluşturdugu CET- Centre for English Teaching- kampüsün tam merkezinde yer alır ve her bir dönemde yaklaşık 250 civarında yabancı öğrenciye Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, MBA hazırlık, IELTS, Academic Writting gibi kurslar verir.  Kurslar 4-50 hafta arası devam edebilir. Haftalık ders saati 23 saattir.

Diğer Sydney okullarına göre daha pahalı bir eğitimi olan üniversite de ayrıcalıklı bir şekilde dil kursu yapabilir ve daha sonrasında Sydney veya başka üniversitelerde lisans veya yüksek lisans eğitimine geçiş yapabilirsiniz. Sydney Üniversitesi lisans prorgamlarına giriş bir hayli zordur, bunu aşabilmenin tek yolu “Foundation” kursu yapmaktan geçer. Sydney Üniversitesine “Foundation” kursları Avustralya’nın en koklü üniversite hazırlık okulu Taylors College tarafından verilir. 1 yıl süren hazırlık eğitimi sonrası öğrenciler yeterli notu alırsa Sydney Üniversitesinde Lisans eğitimine başlayabilirler.

University of New South Wales- Sydney

www.lang.unsw.edu.au

Sydney dünyanın en güzel şehirlerinden birisidir. Pasifik Okyanusunun şehrin her tarafını sarmaladığı şehir özellikle ılıman bir iklimde kaliteli eğitim yapmak isteyenler için hem akademik açıdan hemde sosyal ve sportif faaliyetler açısından çok farklı seçenekler sunar. Sydney bir eğitim şehridir aynı zamanda. Şehirde pek çok üniversite ve kolej vardır. University of New South Wales şehrin 2. büyük ve başarılı üniversitesidir. Şehir merkezinde 30 dakika mesafe büyük bir kampüsü vardır. Çok farklı alanlarda lisans ve yüksek lisans eğitimi yanısıra, üniversite hazırlık kursları sağlar yabancı öğrencilere. İngilizce dil departmanında akademik İngilizce, IELTS, İş İngilizcesi, Turizm İngilizcesi, Çeviri İngilizcesi ve Tesol kursları verilir. Kurslar 5-50 hafta arası devam eder. Öğrenciler Avustralya’lı aileler yanında veya yurtlarda konaklama yapabilirler.

Macquarie University- Sydney

www.international.mq.edu.au

www.nceltr.mq.edu.au

Macquarie Üniversitesi, Sydney’de bulunmakta olup, 80 ülkeden 7.000’i aşkın yabancı, toplam 29.000 öğrencisi ile (2003 yılı içerisinde kayıtlı  öğrenci sayısı) Avustralya’nın en büyük ve kozmopolit üniversitelerinden biridir.

Macquarie Üniversitesi Sydney’de, şehir merkezine 25 dakika araba veya 35-40 dakika otobüs mesafesinde, 135 hektarlık yemyeşil  bir arazide, içinde gölü, golf sahası, 2 otel ve birçok tarihi ve kültürel müze bulunan bir alanda yer almaktadır. Kampüs büyük teknoloji  binaları , güzel yerleşim alanları ve Lane Cove Milli Parkı ile çevrilidir.

Macquarie Universitesi’ni seçmeniz için çok neden var, bunlardan bazıları:

·   Macquarie Üniversitesi dünyada sadece 4 tane bulunan ve Avustralya’nın NASA ile çalışan tek Astrobiyology merkezi’ne sahiptir.

·   Macquarie Üniversitesi Avustralya’nın ulusal sözlüğüne ev sahipligi yapmaktadır.

·   Üniversitenin akademisyenlerinin %65’i doktora ve üstü akademik dereceye sahiptir, bu oran Avustralya’nın üniversitelerinin genel ortalamasının üstündedir.

·   Macquarie Üniversitesi’nin MBA programı uluslararası Ekonomist dergisi tarafindan son iki yılda Asya Pasifik bölgesinin en iyi MBA programı seçilmiştir. Ayrıca, Ingiltere’nin ünlü Financial Times gazetesi London Financial Times Macquarie MBA programını dünyada en iyi 45 MBA programı arasinda göstermektedir.

·   Fransa’nın da içinde bulunduğu  5 farklı eğitim seçeneği, 56 ülkede yer alan 250 Üniversitesite ile öğrenci değişim programı.  

·   Koşullu kabul imkanı ve Ingilizce dil öğrenimini içeren paket programları

NCELTR (Macquarie Üniversitesi’nin  İngilizce dil öğrenim koleji) Avustralya hükümetinin seçtiği ulusal Ingilizce dil araştırma merkezlerinden birtanesidir.  Ingilizce kurs ücretlerinde Türk ögrencilere %20’ye varan indirim uygulanmaktadir.

·    Ingilizce oğrenim kolejinin parçası olduğu Macquarie Üniversitesi diller departmanı dünyadaki en iyi 5 uygulamalı diller öğretim merkezinden biridir.

·    Ingilizce öğrenen öğrenciler üniversitenin bütün imkanlarından yararlanabilmektedirler.

·    Genel ingilizce, Akademic İngilizce, IELTS hazırlık ve üniversiteye direkt giriş programları verilmektedir.

La Trobe University- Melbourne

www.latrobe.edu.au/international/

La Trobe öğrencilerine bir çok fırsatı aynı anda sunmaktadır. Bunlar birbirleriyle yarattıkları uyum sayesinde öğrencilere inanılmaz dengede bir eğitim sunmaktadır. Akademik başarı, kariyer fırsatları hazırlayan programlar, dünyanın bir çok yerinden okula katılmış olan başarılı akademisyenler ve eğitmenler ve çok uluslu bir ortamda eğitim alma imkanı sağlar.

1964 de kurulan La Trobe,  Avustralya’nın en büyük ve en prestijli okulları arasında yer alır. Üniversitenin  3,000’den fazla çalışanı ve yaklaşık 26,000 öğrencisi vardır.

Ana Kampüs

200 hektarlık doğal bir parkta kurulmuş olan kampüs,Melbourne şehrine sadece 14 kilometre uzaklıktadır. Melbourne şehri Avustralya’nın kültür ve ticaret merkezidir. Çok yakın bir zamanda dünyanın yaşam standartları en yüksek şehirleri arasında gösterilmiştir. Kampüs tam bir yaşam alnı şeklindedir; restaurantlar, kafeler, mağazalar, bankalar,  postane ve sinema…

İngilizce Merkezi

İngilizce merkezi bir çok alanda İngilizce eğitimi sunmaktadır; Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce (EFS). Akademik İngilizce yani EFS programı lisans ve yüksek lisans eğitimlerine devam edecek olan öğrencilere sunulmaktadır.  Bu programı başarıyla bitiren öğrenciler La Trobe University’de ki eğitimlerine başka bir sınava grimelerine gerek kalmaksızın devam edebilmektedirler.

Language Studies International- Brisbane

www.lsi.edu

LSI dil okulları zincirinin Avustralya’da bulunan tek merkezi Brisbane şehrindedir.

LSI tüm dünyadaki merkezlerinde olduğu gibi Brisbane’de genel ve yoğun İngilizce, Ekonomik Akademik sömestr veya yıl programları, IELTS hazırlık, İş İngilizcesi ve staj programları sağlar. Avustralya’nın en güzel sahil şehirlerinden birisi olan Brisbane Türk öğrencilerin fazla olmadığı ekonomik bir şehirdir. LSI dil okullarında yapacağınız İngilizce kurslarında okul özel indirimler uygulamaktadır . Brisbane Öğrenciler için çalışma olanakları sunmaktadır.

University of Queensland- Brisbane

www.icte.uq.edu.au

The University of Queensland (UQ) Avustralya’nın önde gelen öğrenim ve araştırma enstitülerindendir.

Büyük başarılara imza atmış olan öğretim görevlileri, dünya standartlarındaki olanakları ve üstün kampüs çevresi ile uluslararası üne sahip olan UQ, 120 ülkeden gelen 6400’ü yabancı öğrenci olmak üzere toplam 38,000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapar.

UQ’nun ulusal ve uluslararası ünü, prestijli Group Eight (GO8) üniversiteleri ve global Universitas 21 birliğine üye olmasıyla öne çıkmaktadır.

Öğrenciler lisans ve yüksek lisans seviyelerinde 380 program ve 4000 ders arasından seçim yapabilmektedirler.

Öğrenciler ayrıca üniversitenin Institute of Continuing & TESOL Education (ICTE-UQ) bölümlerinde dereceleri için hazırlık görebilirler. ICTE-UQ 1981 yılından bu yana İngilizce eğitimi içerisindedir ve İngilizce Dil, Öğretim Turları, İngilizce Öğretmenleri Eğitimi, Profesyonel Eğitim ve İngilizce & Staj dahil geniş program seçenekleri sunmaktadır. ICTE-UQ, National ELT Accreditation Scheme (NEAS) tarafından tanınmıştır. Ayrıca ELICOS üyesi olmasının yanında devler tarafından da onaylıdır.

Ability Education

www.ability.edu.au

Ability Education uygun fiyatlarla kaliteli eğitim vermekte olan bir okuldur. Eğitmenlerinin tamamı tecrübeli ve öğrencilerin başarıya ulaşmalarına yönelik çalışmakta olan profesyonellerdir.  Ability Education dünyanın birçok farklı ülkesinden dil eğitimi almakta olan ortalama 200 öğrencisi bulunmaktadır.

Sydney şehrinin merkezinde yer alan okul, alışveriş, restoranlar, ulaşım ve eğlence merkezlerine sadece yürüme mesafesinde konumlanmıştır.

Programlar;

·   General English: Öğrenciler saat 09:00 – 15:20 arasında bu programa katılırlar. Sabahları program içerik olarak dilbilgisi üzerine yoğunlaşırken öğleden sonraları dinleme, konuşma ve okuma gibi birçok farklı alandan tercih yapılabilmektedir.

·   EAP (English for Academic Purposes): 12 haftadan oluşmakta olan bu program öğrencilerin herhangi bir Avustralya üniversitesinde eğitim alabilmelerine yönelik akademik İngilizce eğitimi sunmaktadır.

·   FCE (Cambridge first certificate in English): Bu program 12 haftadan oluşan (en az orta seviyeden başlayan) Cambridge sınavına yönelik bir hazırlık programıdır. Bu sınavı 100’den fazla ülkede her yıl ortalama 270,000 kişi almaktadır.

·   IELTS: 12 haftalık full-time bir program olan IELTS; öğrencilerini Genel ve Akademik Cambridge IELTS sınavına hazırlamaktadır.

Öğrenciler birçok farklı konaklama seçeneği arasında tercih yapabilmektedirler. Aile yanı konaklama ve oda paylaşımlı okul yurdu bu seçeneklerden bazıları.

Kaplan International Colleges- Sydney, Perth

www.kaplan.com

Avustralya’da en çok rağbet gören şehir şüphesiz Sydney’dir. Sydney her bir tarafı okyanus suları ile çevrilmiş harika bir şehirdir. Şehrin en iyi ve kaliteli dil okullarından birisi Kaplan okullarıdır. Şehir merkezine 15 dakika yürüme mesafesinde “Hyde Park” yakınlarında bulunan Aspect Sydney okulunun en önemli programı Genel ve Yoğun İngilizce yanısıra OPUS porogramıdır. OPUS programında öğrenci hem Kaplan okulunda İngilizce dil kursu yapar, hemde şehirde bir işyerinde part-time çalışarak para kazanır. İş okul tarafından organize edilir. OPUS programına kayıt yaptıran her öğrenci en geç 4-6 hafta içinde part-time bir işe yerleştirilir.

Kaplan ayrıca, IELTS, Cambridge, İş İngilizcesi, Staj, Avustralya Üniversitelerine hazırlık kursları düzenler. Kaplan Universite hazırlık programını tamamlayan öğrenciler  Avustralya’nn önde gelen üniversiteleri Macquire, La Trobe, University of Brisbane gibi üniversitelere sınavsız geçiş yapabilir.

Kaplan  Türk öğrencilere özel indirimler sağlar.Normal broşür fiyatlarından yüzde 25’e varan oranda indirimlerden Türk öğrenciler yararlanabilir.

Kaplan Sydney haricinde turizm şehri Perth’de okul merkezi vardır. Perth özellikle Türk öğrenci sayısının az olduğu – hatta hiç olmadığı- nadir şehirlerden birisidir. Ayrıca hem okul hemde konaklama ücretleri Sydney’e göre daha ekonomiktir.

University of Western Australia- Perth

www.celt.uwa.edu.au

Avustralya’nın Perth şehri en güzel ve sakin şehirlerinden birisidir. Deniz kenarında bulunan ve Avustralya’nın Turizm merkezlerinde birisi olan şehrin en önemli üniversitesi olan UWA büyük bir kampüs içerisindedir. Yabancı öğrencilere kapısı açık olan üniversitenin İngilizce hazırlık programları Genel İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS Hazırlık, Akademik İngilizce, Avustralya Üniversiteleri Hazırlık Kursları düzenler. Üniversitenin hazırlık İngilizce kursunu tamamlayan öğrenciler UWA’da lisans veya yüksek lisans eğitimlerine başlayabilirler. UWA Avustralya’nın en iyi 15 üniversitesi içerisinde yer alır. UWA İngilizce öğrencileri aile yanı veya yurtlarda konaklayabilirler.

Holmesglen Institute of Tafe

www.international.holmesglen.vic.edu.au

Uluslararası odaklı bir Devlet kurumu olan Holmesglen Institute of TAFE, öğrencilerine İngilizce Dil eğitimi, profesyonel yeterlilik ve başarılı bir üniversite yolu sunmaktadır.  Melbourne’deki üç büyük kampüsü ile Holmesglen, Avustralya’da tanınmış bir politeknik lideridir. 2004 yılında 2,300’ü yabancı, toplam 50,000 öğrenci eğitim almıştır.

ESL’den aşağıda görebileceğiniz lisans programlarına kadar bir çok program seçeneği mevcuttur. Ayrıca resmi eğitim süresince öğrencilere ücretsiz İngilizce Dil yardımı sunulmaktadır.

·         Lisans Programları – İşletme, İdari Yöneticilik, Otel Yöneticiliği, Bilgi Teknolojileri

·        Üniversite  Transfer Programları – bunlar belirtilen üniversitelere garantili geçiş olanağı sunmaktadır ve üç veya dört yıl içerisinde bitirilebilirler.Ticaret, Hemşirelik (Deakin University), Teknoloji – Bilgisayar ve Altyapı (Monash University), Görsel Sanatlar – Grafik Tasarımı (La Trobe University)

·        Lisans üstü sertifikaları (6 aylık) – BT, Pazarlama, Uluslar arası Ticaret, TESOL

·     Diplomalar (1-2 yıllık) ve Sertifikalar (1 yıllık) – bunlar Reklamcılık, Yayıncılık, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Dijital Film Yapımı, Mühendislik, İnsan Kaynakları Yönetimi, BT, Turizm, Uluslar arası Ticaret, Profesyonel Yazım ve Editörlük ve daha 40’ın üzerinde konuyu içermektedir.

·       Melbourne Hazırlık Yılı (1 yıllık)

  • Yoğun İngilizce Programları (ELICOS) – Bütün seviyeler. IELTS hazırlık. Her altı haftada bir öğrenci kabulü.

Greenwich English College Sydney

http://www.greenwichcollege.com.au

Greenwich College, Sydney’in en büyük, popüler ve ekonomik dil kurslarından birisidir. Genel İngilizce, IELTS, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi programları sunar. Greenwich English College’de farklı ülkelerden yüzlerce öğrenci hem dil öğrenir hem de Sydney’de part time çalışabilir. Okulun ekonomik olması Türk öğrenciler içinde tercih edilmesinde önemli bir rol oynar.

Avustralya’da öğrenci gönderdiğimiz diğer okullar;

Bond University- English Language Institute

Üniversite bünyesinde eğitim verir lisans ve yüksek lisans’a devam edilebilir. Ücretleri dil kurslarına göre yüksektir.

http://bond.edu.au/faculties/english-language-institute/index.htm

Browns English Language Schools- Brisbane and Gold Coast

Kaliteli eğitim veren Avustralya’nın en eski dil okullarındandır.

www.brownsels.com.au

Deakin University English Language Institute

Üniversite bünyesinde eğitim verir.

http://www.deakin.edu.au/future-students/international/dueli/

English Language Company- Sydney

Sydney merkezinde bulunan ELC ekonomik ücretleriyle dikkat çeker ayrıca öğrencilerine iş bulmada yardımcı olur.

http://www.englishlanguagecompany.com/

Fusion English- Melbourne

Melbourne ‘da bulunan en iyi dil okullarından birisidir.

http://www.fusionenglish.com.au

James Cook University Brisbane

Üniversite bünyesinde eğitim verir

www.jcub.edu.au

Kaplan Business School

Sydney’de sertifika ve diploma kursları verir.

www.kbs.edu.au

Lyceum English Langage Melbourne

Melbourne şehrinin butik dil okuludur. İngilizce öğrenmek için çok ideal bir aile okuludur.

www.lyceumenglish.com/

Navitas English and Foundation- Sydney, Perth, Brisbane

İngilizce kursları yanı sıra, Avustralya’nın iyi üniversitelerine hazırlık kursları verir.

www.navitasenglish.com

CQ University

Sydney’de üniversite kampüsünde eğitim sağlar.

www.cqu.edu.au

Eurocentres Cairns

www.eurocentres.com

ILSC Sydney and Brisbane

Sydney’in en güzel dil okullarından birisidir.

www.ilsc.com.au

Monash University English Language

Üniversite bünyesinde eğitim sağlayan Monash College aynı üniversitede eğitim yapmak isteyenlerce tercih edilir.

http://www.monashcollege.edu.au

RMIT English

www.rmitenglishworldwide.com

Shafston International Gold Coast, Brisbane

Ekonomik bir okuldur. Ayrıca part time çalışma için çok ideal bir ortam sağlar

www.shafston.edu

Victoria University English

www.vu.edu.au

Avustralya İngilizce dil okullarının tam listesi için; http://www.englishaustralia.com.au/college_courses.php?id=118