Amerika'da Ücretli Turizm & Gastronomi Stajı

content image

Amerika’da bir sene boyunca hem mesleki deneyim elde edip, hem dilinizi geliştirirken para kazanabilirsiniz. Program sadece Amerika’da gerçekleşmekte olup belli katılım şartları gerektirmektedir. Eskiden program sadece Turizm ve ilgili alanları ile sınırlıyken şimdi pek çok alanda iş imkanı vermektedir. 

Programa katılmak için; 
4 yıllık bir bölümden mezun olmak, 
İngilizce konuşma ve yazma seviyesi olarak minimum INTERMEDIATE seviyede biliyor olmak,
Okumuş olduğunuz alanla ilgili okurken veya mezun olduktan sonraki süreçte minimum 1 yıllık bir is deneyimine sahip olmak gerekmektedir.

Yukarıdaki kriterleri sağlayan bir kişi Internship programına başvuru yapabilir demektir. Daha sonraki aşama ise okuduğunuz bölümle alakalı olacak şekilde iş seçimi yapmak. Aşağıda sıralı alanların hepsinde iş imkânları mevcut olup siz değerli adayların yerleşimlerinde yardımcı olmaktayız. 

       -Kültür ve Sanat
       -Turizm Otel İşletmeciliği 
       -Medya ve iletişim 
       -İşletme
       -İktisat
       -Hukuk 
       -Uluslararası İlişkiler 
       -Mimarlık 

Yukarıdaki alanların tümünde yerleşim yapılmaktadır ve başvuracak adayın yukarıda yazan bölümlerden birinden mezun olması gerekmektedir. (Eğer mühendislik ya da burada yer almayan alanlardan mezun olduysanız kendiniz iş ayarlamanız durumunda programa self-placement ile katılabilirsiniz) 

Bu alanlardan birinden mezunsanız, 1 yıllık iş deneyimine sahipseniz, İngilizceniz iyi seviyede ise Amerika’da bir yıllık iş deneyimi sizi bekliyor. 

Bunun dışında eğer Amerika’da kendi işinizi ve konaklamanızı ayarladınız ve tek eksiğiniz DS-2019 formu ise bunda da Oxford House ve Alliance Abroad Group Ailesi olarak memnuniyetle yardımcı olabiliriz. Self Placement olarak geçen bu yerleşim türünde sizin ayarlamış olduğunuz işe dayalı olarak DS-2019 formunuzu ve vize işlemlerinizi yapabiliriz. 

Program Maliyetleri;
Turizm, Otelcilik veya Gastronomi alanında 12 Aylık staj: 5400$ 
Diğer tüm alanlarda 12 Aylık Staj: 6800$ 
Self Placement Staj (İşi ve konaklamayı kişi kendi ayarlarsa): 3800$

Örnek iş listemize ulaşmak için tıklayınız...